Isla Shaggy 220 x 67 Grey
Product SKU: WEAISLAGREY067X220
In stock
Overview
Machine woven in Egypt in 100% Heatset Polypropylene, with a 4.5cm pile. The Isla rugs are perfect for adding comfort to your floor at an affordable price. Available in a wide range of on trend colours and sizes to suit every space and taste.
Details
| Backing | Latex |
|---|---|
| Construction | Machine Woven |
| Pile Height | 4.5 cm |
| Pile Type | Shaggy |
| Width | 67 cm |
| Length | 220 cm |
| Material | Heatset polypropylene |
| Brand | Oriental Weavers |
| Colour | Grey |
| Manufacturer Part Number | ISLAGREY067X220 |
| Barcode Number | 4010008806272 |
Reviews
Write Your Own Review
















